Zimowe dekoracje w ogrodzie

Ostatnio wspominałam Wam, że dobrze zaprojektowany ogród może być atrakcyjny również w zimowej scenerii. Możemy do zimowego piękna roślin dodać też coś od siebie, aby ogród był jeszcze piękniejszy. Zazwyczaj zimowe dekoracje kojarzą się z tymi świątecznymi, bo to taki czas. Ale czy na pewno jesteśmy skazani tylko na wiszącego na świecącej drabince Mikołaja i dmuchanego bałwana?

Dekoracje zimowe

Jako, że świąteczny czas zbliża się nieubłaganie i coraz częściej myślimy o prezentach, świątecznych dekoracjach i całej tej bożonarodzeniowej otoczce, chcę Wam dziś pokazać, że można inaczej! Wiele dekoracji, które zobaczycie w inspiracjach jakie dla Was znalazłam , można wykonać samemu. Co ważne niewielkim nakładem finansowym. No i dzięki temu otoczenie naszego domu nie będzie świecić i migać tymi samymi dekoracjami co u sąsiadów. Czasu do świąt jeszcze trochę, więc może warto w swoim grafiku przewidzieć zapas czasu na zimowe dekorowanie ogrodu, bo przecież ogród może być piękny nie tylko świątecznie ale i zimowo. Wiele z dzisiejszych inspiracji to dekoracje, które nie deaktualizują się po Nowym roku, ale z powodzeniem mogą zdobić nasz ogród aż do wiosennych roztopów :)

Nie macie pomysłu? Służę pomocą!

Dekoracje w donicach

Zastanawialiście się co zrobić z donicami, które obsadzamy roślinami sezonowymi i na zimę świecą pustkami? Rozwiązanie jest proste – możemy stworzyć piękną żywą kompozycję, która w warunkach zewnętrznych na pewno długi czas będzie cieszyła nasze oczy.

dekoracje zimowe

dekoracje zimowe

Najładniej takie kompozycje będą prezentować się przed wejściem do domu czy też na tarasie, czyli tam, gdzie zimą najczęściej bywamy bądź też w innych „miejscach strategicznych”, czyli takich na  które mamy widok z okien.

green-design-blog_dekoracje-zimowe-3 dekoracje zimowe dekoracje zimowe green-design-blog_dekoracje-zimowe-6

 

Wieńce

Wykonane na żywym podkładzie, zazwyczaj ze stroiszu, w warunkach zewnętrzych z pewnością będą trwałą dekoracją, nie koniecznie tylko świąteczną, ale i zimową. Osobiście jestem w wieńcach zakochana, na drzwiach mojego mieszkania przed każdymi świętami wisi wianuszek , dlatego zachęcam do tego i Was :)

dekoracje zimowe dekoracje zimowe

Wieńce zazwyczaj najładniej prezentują się na drzwiach wejściowych do domu lub na bramce wejściowej na posesję.

dekoracje zimowe dekoracje zimowe dekoracje zimowe green-design-blog_dekoracje-zimowe-13

Ale są też inne ciekawe miejsca w ogrodzie, które możemy ozdobić wieńcem, wszystko zależy od naszej inwencji oraz , podobnie jak przy donicach, od tego gdzie zimą w ogrodzie bywamy, lub na jakie miejsca mamy widok z okna.

dekoracje zimowe green-design-blog_dekoracje-zimowe-11

 

Zimowe miejsce do wypoczynku

Spędzacie zimą czas w ogrodzie? Ale nie na przejściu z miejsca w miejsce, tylko na przykład z kubkiem gorącej kawy czy przy ognisku? Tak wiem, szalony pomysł, ale zobaczcie jak pięknie to może wyglądać… oczywiście gdy mamy śnieg i słupek na termometrze wskazuje logiczne zimowe wartości.

dekoracje zimowe green-design-blog_dekoracje-zimowe-17 green-design-blog_dekoracje-zimowe-18 green-design-blog_dekoracje-zimowe-19 dekoracje zimowe dekoracje zimowe green-design-blog_dekoracje-zimowe-22

Przyznajcie sami, nie chcieli byście spędzić zimowego popołudnia w takich okolicznościach? W ciepłym kocyku z kubeczkiem gorącej czekolady?

Ptasia stołówka

To sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym – zobaczcie jak pięknie mogą wyglądać karmniki dla ptaków w zimowej scenerii.

Zimowe dekoracje Zimowe dekoracje green-design-blog_dekoracje-zimowe-33

Dekoracje Bożonarodzeniowe

Świąteczne dekoracje, tak jak pisałam wcześniej, to wcale nie muszą być Mikołaje, bałwany czy inne skrzaty i renifery :) Nie oszukujmy się w większości nie wygląda to najlepiej, a i do najtańszych rozwiązań nie należy.

Zimowe dekoracje

Ogród możemy ozdobić popularnymi iluminacjami świetlnymi, ale w nieco inny, niecodzienny sposób.

green-design-blog_dekoracje-zimowe-23 green-design-blog_dekoracje-zimowe-24 green-design-blog_dekoracje-zimowe-25 green-design-blog_dekoracje-zimowe-26 green-design-blog_dekoracje-zimowe-27 green-design-blog_dekoracje-zimowe-28 green-design-blog_dekoracje-zimowe-29

 

Zamiast Mikołaja może pojawić się choinka w różnych postaciach, przecież choinka też jest symbolem świąt.

green-design-blog_dekoracje-zimowe-34 green-design-blog_dekoracje-zimowe-35

 

Jeżeli chcemy udekorować otoczenie domu świątecznie z rozmachem jest też i na to kilka ciekawych propozycji – wystarczy ustawić górę kartonów opakowanych jak świąteczne prezenty i gotowe :) albo zaszaleć nieco bardziej …

green-design-blog_dekoracje-zimowe-38green-design-blog_dekoracje-zimowe-37 green-design-blog_dekoracje-zimowe-30

A gdy za oknem siarczysty mróz można też spróbować tak….

green-design-blog_dekoracje-zimowe-39 green-design-blog_dekoracje-zimowe-40

I tym samym przywołaliśmy świąteczny klimat, ale jesteśmy i tak daleko w tyle za reklamami w telewizji, centrami handlowymi i świątecznymi piosenkami w radiu. Niebawem powiem Wam trochę więcej o świątecznych klimatach. Uchylę rąbka tajemnicy – jak to przy świętach zapachnie piernikiem i choinką :)

Zapisz

Zapisz

5 grudnia 2016|DIY ;), Praktyczne porady, Przemyślenia|4 komentarze
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adela90
Adela90
4 lat temu

Szczerze mówiąc to mało widzę takich ozdób przy naszych polskich domach. :/ A naprawde pięknie to wygląda.

Karolina Peliksza
Karolina Peliksza
4 lat temu
Odpowiedź na komentarz  Adela90

Pani Adelo to prawda niestety :( myślę jednak, że po prostu ludzie sie jeszcze trochę boją, przede wszystkim tego co sąsiedzi powiedzą ;) Ja jednak wierze, że niebawem będziemy trochę bardziej odważni :D

Joanna
Joanna
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz  Adela90

Pani Adelo,
u mnie dom tak właśnie wygląda. Stroiki w wielkich donicach, światła, świeczniki, girlandy na balustradach, donice z pięknymi stroikami na parapetach. W tym roku gałęzie ogromnego orzecha przyozdobiły kryształowe sople róznych wielkości- zamrożona magiczna kraina. Tydzień przed świętami już jesteśmy wszyscy razem przy tworzeniu piękna w domu i dookoła. Cały rok czekamy na te wyjątkowe święta! Kocham ten czas! Trochę jest problem z zakupem świeżych gałązek tui czy czegokolwiek naturalnego poza gałęziami choinkowymi. Ale dajemy radę. Posadzimy też kilka choinek i tui tylko pod te stroiki. W przyszłości będziemy z nich korzystać.

Karolina
CEO
Karolina
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz  Joanna

Pani Joanno a może chciałaby Pani pochwalić sie kilkoma zdjeciami? :) jestem ogromnie ciekawa jak przyozdobiła Pani swoją ogrodową przestrzeń zimą :)