Projekt indywidualny – Altana z basenem w ogrodzie

Moi Drodzy, przychodzę dzisiaj do Was z dość ciekawym projektem. Myślę, że nie jeden z nas chciałby mieć taką altanę w ogrodzie, a w sumie bardziej ‚kompleks wypoczynkowy’ w ogrodzie. ;) Praca nad tym projektem sprawiła mi ogromną przyjemność. Nie dość, że Inwestorzy chcieli nowoczesny klimat założenia, to jeszcze udało się nam dograć wszelkie szczegóły na etapie pierwszych wizualizacji. Odczytałam kompleksowo wizję Inwestorów i tak powstała altana z basenem, którą widzicie poniżej.

Najważniejszym elementem (tuż obok modernistycznego wyglądu całego założenia) było to, abym dopasowała się wielkością i gabarytami do istniejącego ogrodu. Były wytyczone już rabaty oraz posadzona roślinność. Inwestorzy co prawda wiedzieli już w którym miejscu chcą ulokować cały kompleks, ale zastanawiali się jak zgrać to wszystko z istniejącymi rabatami. W projekcie tarasów możecie zauważyć obłe kształty, które nawiązują właśnie do tych istniejących nasadzeń. Starałam się wszystko połączyć ze sobą tak, aby w odbiorze nie było widać, że projektowany kompleks wypoczynkowy powstał w późniejszym czasie. Zawsze zresztą staram się dopasowywać maksymalnie do istniejącego terenu tak, aby osoby przebywające w ogrodzie czuły harmonię zaprojektowanej przestrzeni.

Altana z basenem

Powiem Wam teraz parę słów o tym, co musiało znaleźć się w projektowanym kompleksie wypoczynkowym. W sercu całego założenia znajduje się oczywiście basen. Inwestorzy mieli już wybrane wymiary oraz projekt jego nakrycia. Dodatkowo, musiałam stworzyć budynek w którym znajdowała się sauna oraz łazienka. Kolejnym elementem była wiata pełniąca funkcję przede wszystkim wypoczynkowo-jadalnianą. Wszystkie te elementy musiały mieć charakter modernistyczny i pasować do przestrzeni basenowej.

Często przed podjęciem współpracy Inwestorze pokazują mi niektóre z moich projektów, które wpadły Im w oko. W tym przypadku projektem wyjściowy była Altana z Rozplenicami, która dostępna jest do kupienia ‚od ręki’ w naszym sklepie internetowym.

Domek SPA

Zacznijmy może od samego domku z sauną. Podzieliłam go na kilka przestrzeni. Główną część bryły stanowi oczywiście sama sauna, do której prowadzą szklane drzwi od frontu poprzez niewielką część z prysznicem. Tuż za sauną znajduje się wejście boczne do pomieszczenia technicznego. To miejsce może być również użytkowane jako przestrzeń gospodarcza. Po prawej stronie domku, w drewnianej lamelowej elewacji są drzwi, które prowadzą do przebieralni a następnie do łazienki.

Przebieralnia w domku SPA

Przebieralnię zaprojektowałam z naturalnych materiałów, które idealnie wpisują się do przestrzeni sauny. Z lewej strony mamy wydzielony obszar do przebierania się. Jeżeli chcemy skorzystać z sauny to od razu przechodzimy poprzez przesuwne, drewniane drzwi do części prysznicowej a następnie do sauny. Możemy oczywiście  skorzystać także z toalety, która jest za białymi drzwiami.

Na ścianie umieściłam dekoracyjne elementy oraz wstawkę z płytek z tropikalnym motywem.

Łazienka w domku SPA

Kolorystyka w łazience jest analogiczna do tej w przebieralni. Chciałam zachować ciepłe tonacje drewna, uzupełniając je modernistycznymi elementami płytek i dodatków. Znajdują się w niej podstawowe rzeczy takie jak umywalka, WC czy miejsce do suszenia włosów.

Przy projektowaniu tego obszaru zależało mi na tym, aby kilka osób zmieściło się przy blacie z umywalką i nie przeszkadzały sobie nawzajem.

Łazienka oczywiście jest także do dyspozycji wszystkich osób znajdujących się na działce Inwestorów, nie tylko tych korzystających z sauny.

Wiata wypoczynkowa

Przechodzimy teraz do części  jadalniano-wypoczynkowej. Jak widzicie centrum wiaty w większej części zajmuje stół z krzesłami. Tuż obok ulokowałam kominek z niewielkim blatem roboczym oraz wiszący telewizor. Inwestorowi zależało na tym, aby wspólnie z rodziną i przyjaciółmi oglądać mecze lub inne wydarzenia sportowe.

Po lewej stronie mamy kanapę z niewielkim stolikiem. Jest to miejsce chilloutowe, gdzie możemy wypić kawę czy spokojnie posiedzieć w wygodnym miejscu pod zadaszeniem. W oddali zobaczycie jeszcze prysznic zewnętrzny, który pozwoli opłukać się na łonie natury tuż przed i po kąpieli basenowej .

Powróćmy jeszcze do samej wiaty. Z prawej strony zauważycie ażurową część z belkami ozdobnymi. Jest to kolejne miejsce chilloutowe z wygodnymi, mobilnymi kanapami/poduchami. Można je swobodnie przenosić, a nawet wykorzystywać w samym basenie. Naprzeciwko wiaty umieściłam miejsca na leżaki, które wkomponowałam w przestrzeń tarasową z użyciem kamiennych płyt aby odrobinę zdywersyfikować obszar tarasów.

Altana z basenem

Tak jak wspominałam wyżej, basen posiada zadaszenie, które zostało już wcześniej wybrane przez Inwestorów. Dostałam wszelkie informacje techniczne aby móc je umieścić projekcie. Drabinki boczne są wyjmowane i po wyjęciu możemy spokojnie zamknąć pokrywę.

Front pokrywy jest również otwierany i możemy korzystać z basenu nawet przy zamkniętej osłonie.

Za pokrywą basenową, w tarasie zrobiłam miejsce na urządzeni techniczne, do którego dostęp jest poprzez otwarcie klap tarasowych.

I jak podoba się Wam altana z basenem ? :) Jest to mój kolejny, indywidualny projekt z którego jestem bardzo zadowolona.  Tak skrycie zdradzę Wam, że sama chciałabym mieć taką przestrzeń basenową w swoim ogrodzie ;) ale wiem, że na to przyjdzie kiedyś odpowiedni czas i stworzę mój prywatny projekt altany z basenem. Dajcie znać w komentarzach co się Wam podoba w tym projekcie, a co byście zmienili. Wasze sugestie są bardzo cenne i zawsze pomagają mi się rozwijać i ulepszać moje projekty :)

Jeżeli i Wy chcielibyście zaprojektować ze mną swoją wymarzoną altankę to zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments