Projekt ławki w Goniądzu jako przykład małej architektury w mieście

Parę dni temu na blogu mogliście przeczytać wpis o mieście w którym projektujemy przestrzenie publiczne. Mowa oczywiście o Goniądzu.  Dzisiaj natomiast chcę przybliżyć Wam jeden z pierwszych projektów, które pokazałam na spotkaniu z władzami Miasta. Jest to projekt ławki w Goniądzu.

Jak już wspominałam wcześniej inspiracją do powstania tego projektu był herb Goniądza. A dlaczego? Ponieważ uważam, że ciekawym rozwiązaniem przy tworzeniu małej architektury jest odwoływanie się do obszaru, w którym projektowany przedmiot będzie się znajdował. Dzięki temu stworzy on z otoczeniem niepowtarzalny charakter danego miejsca.

http://ptaszoluby.blogspot.com/2016_07_01_archive.html

Pierwsze rysunki

Na pierwszym spotkaniu pokazałam moje 3 plansze, na których były początkowe pomysły na projekt ławki w Goniądzu.  Poniżej możecie je zobaczyć.

Jak widzicie na pierwszej planszy umieściłam na wzorze ławki niedźwiedzia z herbu Goniądza, a na kolejnych różnej wielkości kółeczka, jako alternatywę do ławki z herbem. No i oba pomysły bardzo się spodobały i finalnie powstała taka ławka :)

Te wycięte części mają być dodatkową ozdobą w nocy, kiedy to ławka zostanie podświetlona od spodu oświetleniem liniowym, tak jak na poniższej wizualizacji :)

Dodatkowo poproszono mnie jeszcze o wykonanie projektu ławki z oparciem, aby osoby chcące odpocząć mogły sobie wybrać miejsce do siedzenia ;) I finalny projekt wygląda tak:

I tutaj również proponuję oświetlenie liniowe, które stworzy dodatkową atrakcję o zmroku :)

Równocześnie z projektem ławki wykonywałam także projekt zagospodarowania terenu przy Ośrodku Zdrowia w Goniądzu, gdzie oczywiście nie mogło zabraknąć  ławek z herbem ;) Poniżej możecie zobaczyć mały render tego terenu, a przy kolejnej okazji zrobię Wam wpis, gdzie dokładnie opiszę ten projekt :)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments