Projekt tarasu z jacuzzi – projekt indywidualny Green Design

Dzisiaj przychodzę do Was z projektem zagospodarowania tarasu z jacuzzi. W tym zleceniu Inwestor poprosił mnie, abym stworzyła kilka obszarów, które będą wzajemnie przenikać się. Mowa oczywiście o przestrzeni jadalnianej, wypoczynkowej oraz części z wanną SPA. Miałam także wkomponować miejsce na leżaki wypoczynkowe oraz przestrzeń na grilla.

Projekt tarasu z jacuzzi

Dostałam tutaj całkowitą swobodę jeżeli chodzi o elementy dodatkowego wyposażenia, czyli mogłam po prostu trochę poszaleć ;) Zaproponowałam Inwestorom biokominek i jak widzicie poniżej, dostałam na to zgodę. Moim zdaniem idealnym miejscem było umieszczenie go niedaleko jacuzzi. Tak swoją drogą, jeżeli zastanawiacie się jak można ‚ocieplić’  dany taras czy wnętrze, to polecam Wam biokominki. Jest to stosunkowo niewielki koszt a efekt naprawdę z tych ‚wow’. Sam wkład kosztuje niewiele, a jedyne co musicie dokupywać to tylko i wyłącznie biopaliwo.

W każdym razie wracając do projektu, jak widzicie na wizualizacjach udało mi się stworzyć dwie oddzielne przestrzenie, które połączone są ze sobą stopniem w kolorze naturalnego drewna. W obszarze jadalnianym stworzyłam belki na których znajduje się oświetlenie oraz dekoracyjne lampiony. Tuż obok jest kanapa z niewielkim stolikiem i fotelami.

Za sofą, na ścianie postanowiłam umieścić ozdobne lustra, które dodatkowo przyozdobiłam niewielkimi lampkami kierunkowymi. Schodząc niżej możecie zobaczyć obszar z jacuzzi i biokominkiem, który otoczony jest donicami z roślinnością ozdobną.

Obok samej wanny stworzyłam miejsce na leżaki. Grill oddaliłam troszeczkę od całości założenia, z tego względu żeby zapachy i dym nie dochodził do jadalni.

Obok grilla możecie zobaczyć niewielki stoliczek, który nawiązuje do belek znajdujących się nad stołem.

Całe założenie otaczają donice, które wyznaczają poszczególne przestrzenie. Dodatkowo, układ nawierzchni również tworzy swoistą kompozycję, nawiązująca do geometrycznego tarasu.

Jako ciekawostkę pokażę Wam jeszcze pierwszą koncepcję, którą stworzyłam w kolorze kolorach naturalnego drewna. A Wam, która opcja najbardziej wpadła w oko? Dajcie znać w komentarzach.

Jeżeli i Wy chcielibyście zaprojektować ze mną swój wymarzony taras to zapraszam do kontaktu:

mailowo: karolina@green-design.com.pl

lub telefonicznie: 603 444 128

A jeżeli jesteście na etapie szukania inspiracji na altanę ogrodową to zapraszam Was do obejrzenia naszego sklepu z gotowymi projektami altan ogrodowych :)

26 marca 2020|3DS Max, Projektowanie, Projekty|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments