Święta, święta i…. czyli jak ciekawie wykorzystać wolny czas

Święta, święta i po świętach! Tyle strojenia, tyle czekania, tyle biegania za prezentami, sprzątania i gotowania a to błogie kilka dni mija w oka mgnieniu. Nim się obejrzymy trzeba wracać do codzienności. Ale zanim znów wpadniemy w ten wir, może warto się zastanowić co zaplanować na te dni aby nie mieć poczucia, że minęły bez większego polotu?

Oczywiście święta to bardzo rodzinny czas, a co za tym idzie bardzo gwarny i radosny. Większości z nas kojarzy się z nieustannym biesiadowaniem przy świątecznym stole i zajadaniem się pysznościami. Ale ileż można jeść… każdy żołądek, pomimo świątecznego rozepchania, ma swoje granice! Dlatego my dziś podrzucimy Wam kilka pomysłów jak spędzić te świąteczne, rodzinne chwile nieco bardziej aktywnie, a jeśli nie aktywnie to przynajmniej nie przy stole :D dziś wyjątkowo nie o jedzeniu :)

Święta, święta…co zrobić z wolnym czasem?

Świąteczna wyprawa do krainy śniegu czyli rodzinny kulig

To jest mój numer 1! Od wielu lat marzy mi się świąteczno-zimowy kulig z prawdziwego zdarzenia! No ale wszyscy wiemy jak wyglądają święta, napada śniegu przed i po, a w same święta już nie koniecznie :) Co prawda w naszym regionie organizowane są tzw. „kuligi na kołach”, do których śnieg nie jest niezbędny, no ale popatrzcie na te obrazki…jak to tak bez śniegu?

Święta green-design-blog_zimowy-czas-2 green-design-blog_zimowy-czas-3 green-design-blog_zimowy-czas-5 green-design-blog_zimowy-czas-6

Świąteczny ślizg czyli wypad na łyżwy

Kolejna aktywna forma spędzenia czasu rodzinnie czy z przyjaciółmi. Świetna rozrywka i dla mniejszych i dla większych :) W zależności od tego gdzie chcemy się wybrać , nie musi być zależna od pogody, bo przecież mamy wspaniałe kryte lodowiska. W większych miastach tworzone są miejskie lodowiska na świeżym powietrzu, które również mają swój niezaprzeczalny urok. Organizowane są również na płytach lodowisk dyskoteki i inne atrakcje tematyczne, więc warto wcześniej zorientować się co dzieje się w naszym mieście w tym czasie nieco wcześniej. Atrakcje, godziny otwarcia oraz cennik naszego białostockiego lodowiska możecie sprawdzić na stronie internetowej Miejskoaktywni.

green-design-blog_zimowy-czas-7 green-design-blog_zimowy-czas-8 green-design-blog_zimowy-czas-11

Dziecięca radość czyli sanki

Zimowe wspomnienia każdego z nas na pewno wiążą się z sankami! W sprzyjających warunkach warto wybrać się na spacer z sankami w poszukiwaniu chociaż niewielkiej górki :) Radości będzie co nie miara, gwarantuję!

green-design-blog_zimowy-czas-9green-design-blog_zimowy-czas-10

Jeżeli nie dopisuje nam pogoda w poszukiwaniu zimowych warunków możemy wybrać się na wycieczkę na najbliższy naśnieżany sztucznie stok narciarski. W odległości ok. 160 km od Białegostoku mamy wspaniały stok w Szelmencie. W zimowych warunkach warto też odwiedzić górki idealne na sanki w Ogrodniczkach (kierunek Supraśl). Ale każdy z nas pewnie ma swoją wypróbowaną górkę w okolicy :).

Świąteczny spacerowy relaks

Jedna ze spokojniejszych aktywności, ale zawsze jakaś forma ruchu. Czy to w mieście czy poza nim, na prawdę warto wstać od świątecznego stołu i odetchnąć świeżym powietrzem. W naszym biurowym teamie spacery zimowe cieszą nie tylko „ludzką” część domu :)

green-design-blog_zimowy-czas-15

Spacery w zimowej scenerii oczywiście najbardziej urocze są  w podmiejskiej leśnej scenerii, ale zachęcam Was również do odkrycia piękna naszych białostoskich parków. Wychowana na przedmieściach Poznania nie doświadczyłam co prawda „uroków” miejskiej dżungli, ale mieszkając w Białymstoku już ładnych kilka lat nadal jestem oczarowana tym, że centrum miasta możemy przejść poruszając się parkowymi alejkami. Warto to docenić :)
green-design-blog_zimowy-czas-17

Rozrywka w domowym zaciszu czyli planszówki!

A co jeśli pogoda na prawdę nie sprzyja, jest szaro, buro i ponuro, że nawet pies z niechęcią wychodzi na spacer? W domu też można ciekawe spędzić czas :) Pamiętacie na pewno czasy kiedy w naszych domach nie było komputerów? Tak wiem, dawno to było :) Poszukajmy zatem w zakamarkach szaf akcesoriów z tamtych lat – niezawodnych planszówek czy kart do gry! Myślę, że zarówno te klasyczne gry jak i te nowe, które znajdziemy na sklepowych półkach połączą pokolenia we wspólnych rozgrywkach. U mnie nieśmiertelny Eurobusiness jest klasyką, którą rok w rok katuję moją rodzinę :)

green-design-blog_zimowy-czas-18 green-design-blog_zimowy-czas-19 green-design-blog_zimowy-czas-20 green-design-blog_zimowy-czas-21

A po tym wszystkim…należy się słodkie lenistwo!

No i to co lubimy najbardziej i co nam się również należy w ten świąteczny czas. Po odrobinie aktywności czy to fizycznej czy umysłowej należy nam się odpoczynek :) W ciepłym domowym zaciszu, z kubkiem dobrej kawy czy też herbaty. W rodzinnym gronie, przy kominku, może przy jakimś ciekawym filmie. A może sam na sam z dobrą książką znalezioną pod choinką? Każdy z nas na pewno ma swój sposób na wypoczynek. Ja uwielbiam przeglądać zdjęcia z minionego roku, to taki fajny czas na podsumowanie wszystkich wydarzeń i powspominanie kończącego roku :)

green-design-blog_zimowy-czas-4 green-design-blog_zimowy-czas-12 green-design-blog_zimowy-czas-13

A Wy macie już plany na świąteczne aktywności? Może już zarezerwowaliście jakieś atrakcje? Podzielcie się z nami swoimi pomysłami, może i my skorzystamy :)

26 grudnia 2016|Lifestyle, Praktyczne porady, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments