Święto wszystkich Mam – 26 maja

Chyba nikomu nie muszę mówić jak ważna w życiu jest Mama. Nie umniejszając oczywiście roli Tatusiów, ale o nich będziemy mówić za miesiąc:) Zatem wróćmy do naszych Mam. Dla niej nigdy nie przestaniemy być dzieckiem i jest w tym jakaś magia. Ja za każdym razem jak jestem w domu rodzinnym to muszę odpowiadać na pytanie czy zjadłam śniadanie, ale chyba nie jestem w tym odosobniona :)

święto mam

źródło: demotywatory.pl

Nasze postrzeganie Mam i ich roli w naszym życiu ewoluuje wraz z wiekiem…kiedyś natrafiłam na ten mem i powiem Wam, że jest niesamowicie prawdziwy. Ja jestem coraz częściej na etapie „35”, o zgrozo!

źródło: staycoolmum.pl

I tak mama dzielnie nas nosi pod swoim sercem przez 9 miesięcy, a gdy pojawiamy się na świecie zaczyna się nasza wspólna droga, a mama już nigdy nie zazna spokojnego snu :)

Taki żart, w którym jednak jest sporo prawdy :)

Moja jest moją najlepszą przyjaciółką, wiem, że zawsze mogę na nią liczyć, mimo tego, że jest między nami 500 kilometrów. I na prawdę coraz częściej się łapię na tym, że w wielu sytuacjach pierwsza myśl to „muszę zadzwonić do mamy”. Zwłaszcza teraz, gdy od niedawna jestem Mamą i jutro po raz pierwszy będę świętować :)

26 maja świętem wszystkich Mam

I tak w maju nadchodzi ten dzień, w którym nasze Mamy mają swoje święto, chociaż ja uważam, że Dzień Matki powinien być, a właściwie chyba jest codziennie. Każdy kocha swoją mamę najbardziej na świecie, każdy pewnie za co innego, bo każda mama jest inna. Każdą też ucieszy inny prezent, bo każda lubi co innego, choć zazwyczaj większość Mam twierdzi, że najważniejsza jest pamięć, rok w rok głowimy się cóż podarować najważniejszej kobiecie w naszym życiu :)

Dzisiaj podrzucę Wam kilka pomysłów, może takich ‚Last minute’, bo to już jutro, ale myślę, że będą to prezenty, które ucieszą każdą Mamę.

Czas dla Mamy

Aktualnie „czas” to chyba najcenniejsze co możemy podarować naszym bliskim. Sama mam tego świadomość nie widząc mojej mamy na co dzień. Więc wydaje mi się, że każda z mam ucieszy się z poświęconego jej CZASU. Zabierzcie mamę do kina, teatru, może muzeum czy galerii, potem na spacer czy na kawę i ciacho!

Można pomyśleć, co to za prezent, co w tym wielkiego, ale gwarantuję Wam, że każda z Mam ucieszy się ze wspólnie spędzonych chwil. Zwłaszcza ta, która nas nie ma na co dzień.

Coś od serca

W wieku przedszkolno-szkolnym namiętnie tworzyłam laurki na każdą okazję, więc moi bliscy mają gdzieś w zakamarkach swoich szuflad takie pamiątki. Z tego co widzę po dzisiejszych dzieciach, tradycja ta nie wygasa. W przedszkolach nadal dzielnie dzieciaki tworzą małe dzieła sztuki dla swoich Mam, które dla każdej z nich są najpiękniejsze na świecie, a z każdym rokiem w szufladzie nabierają jeszcze większej ważności i magii i niesamowicie wzruszające są takie przeglądy po -nastu latach.

Co prawda większość z nas jest już „za duża” na laurki, ale nie oznacza to, że nie możemy sami zrobić czegoś w ramach prezentu dla Mamy.

Na przykład nasze zdjęcia w ciekawym wydaniu….

Czy też własnoręcznie zrobiony kubeczek pełen miłości na poranną kawusię dla Mamy …

Coś dla ciała

Z takich stricte materialnych prezentów możemy zafundować Mamie SPA-Day. Tu wybór jest ogromny w zależności od zasobów naszego portfela – może być to całodzienna wizyta w specjalnym salonie, może być to zaproszenie na masaż, czy też wykupiony pakiet u fryzjera czy kosmetyczki.

Możecie też wybrać się wspólnie w ramach łączenia prezentów „coś dla ciała” i „czas dla Mamy” :)

Słodkości dla Mamy

Jeżeli czujecie się na siłach w kuchni to internet stoi przed Wami otworem jeżeli chodzi o przepisy na słodkości, mi w tym roku szczególnie przypadły do gustu czekoladki, które stworzę dla Mamy :)

Ale możecie też pokusić się o większe wypieki – ciastka czy nawet torty.

Jeżeli w kuchni przypalacie nawet wodę na herbatę, to myślę, że z pomocą przyjdą Wam liczne cukiernie :)

I klasycznie kwiaty

Pokażcie mi kobietę, która nie lubi dostawać kwiatów!  A maj jest szczególnie bogaty w piękne, pachnące okazy, więc zachęcam do obsypywania Mam kwiatami!

Możecie w prosty sposób sami zrobić bukiecik, zobaczcie jakie to proste….

Ale możliwości jest wiele – standardowo bukiet z kwiaciarni, proponuję zamówić dziś, bo jutro możecie postać w kolejce.

Ciekawą propozycją są też tzw. Flower Box’y do kupienia… ale taki Box możemy zrobić sami, bez specjalnych umiejętności florystycznych :)

Możemy też połączyć wcześniejsze warianty z kwiatowym pudełkiem:)

W ogóle to zachęcam do połączenia wszystkich naszych propozycji – w końcu każdej z Mam się to należy!

 

 

 

Zapisz

25 maja 2017|Ciekawe wydarzenia, DIY ;), Lifestyle, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments