Wiązanki ślubne trendy 2018 – inspiracje od Green Design Blog

Dzień dobry, czy są na sali przyszłe panny młode? Sezon ślubny rozkręca się na całego, a czym byłby ślub bez pięknej kwiatowej oprawy? Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o kwiatach na ślub i pokazać kilka inspiracji na wiązanki ślubne. Stylistykę ślubnych dekoracji można określać rozmaitymi (często z obca brzmiącymi) nazwami glamour, vintage, rustic, greenery, boho czy whimsical. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wzajemnie często się przeplatają i trudno jest je dokładnie zdefiniować. Najważniejsze to nie dać się zwariować i tak dobierać poszczególne elementy ślubnego outfitu, żeby tworzyły spójną całość.

Z mchu i paproci

Podobnie jak w poprzednim sezonie królują wiązanki lekkie, nieregularne, przestrzenne. Widać wyraźne odejście od wiązanek o okrągłym, zbitym kształcie, które były popularne jeszcze kilka lat temu. Duży udział zieleni ozdobnej nadaje objętości i wprowadza ruch i lekkość do bukietu. Zdarza się nawet, że materiał roślinny stanowi wyłącznie zieleń, bez udziału kwiatów. Charakter wiązanki definiuje dobór gatunkowy i kolorystyczny.

wiązanka ślubna białafot. Natalia Kalina Fotografia

Z dość oczywistych względów kolor biały kojarzony się ze ślubem. Połączenie białych i zielonych kwiatów tworzy w bukiecie wrażenie świeżości, szczególnie jeśli używamy różnych rodzajów zieleni. Biel i zieleń to kolorystyczny duet, który zawsze dobrze wygląda.

fot. Natalia Kalina Fotografia

fot. Sebastian Małachowski Fotograf

Powrót do natury

Styl rustykalny wciąż cieszy się popularnością. W bukietach często używa się kwiatów sezonowych, kojarzących się z wiejskimi ogródkami. Bukiety w tym stylu mogą mieć wydłużoną formę tzw. snopka, czy też naręcza kwiatów. Do bukietu często dobiera się kwietny wianek, który stanowi dopełnienie stylizacji. Zróżnicowanie gatunków użytych do kompozycji może być duże, a kolorystyka wielobarwna.

fot. Dawid Chatkiewicz Fotografia

fot. Natalia Kalina Fotografia

fot. WELLWED

Bez różu ani rusz

Kolor różowy kojarzy się z kobiecością. Ostatnio obserwuje odejście od słodkiego różu na rzecz koloru pudrowego, brzoskwiniowego (nazwijcie go jak chcecie:) Kwiaty w lekko przybrudzonych, czy szampańskich odcieniach wprowadzają klimat vintage do wiązanki, nadają jej szlachetności i elegancji.

fot. Patryk Bruliński Fotografia

Do wiązanki można dołączyć długie, zwiewne wstążki, wtedy jest ona lżejsza optycznie i jednocześnie wysmukla sylwetkę. Wstążki wyglądają szczególnie efektownie w wiązankach boho.

fot. Dawid Chatkiewicz Fotografia

The bold & the beautiful

Glamour, wydaje się być ostatnio mniej popularny, jednak klasyka zawsze będzie w modzie. Bukiety są bardziej zwarte, jednak mają zaznaczoną objętość. Wykorzystuje się pełne, duże kwiaty rezygnując z dodatku zieleni lub minimalizując znacznie jej udział. Dodatkiem mogą być elementy złote, czy miedziane.

fot. Adrian Gudewicz Fotografia

fot. EMpic magda turowska

Czym należy się kierować w wyborze wiązanki ślubnej?
– swoim gustem (a nie np. potencjalnej teściowej ;)
– suknią ślubną – jej kształt, styl i kolor narzucają charakter i formę bukietu
– typem urody – definiuje on kolorystykę
– typem sylwetki – odpowiednio dobrana forma wiązanki może wyszczuplać ;)

Jeśli trafisz do profesjonalnego florysty bez trudu dopasuje on wiązankę skrojoną specjalnie dla Ciebie uwzględniając Twoje upodobania, stylistykę i obowiązujące trendy.

Wiązanki:
Pracownia Florystyczna Jolanta Jarmoc
Kwiaciarnia Rosa
Kwiaciarnia Cyklamen

18 czerwca 2018|Lifestyle, Praktyczne porady, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments