Jesienne kompozycje z liści – ozdoby z lasu i ogrodu

Złota, polska jesień… Wielu z nas czeka z utęsknieniem właśnie na tę porę roku. Choć zazwyczaj bywa zimna i deszczowa to jednak potrafi nas rozpieścić i zafundować piękne widoki. Jesień to czas wielu barw, zielonych, żółtych i czerwonych liści, malowniczych pejzaży i powrotów do domu pośród drzew mieniących się wieloma kolorami. Warto ten nastrój przenieść także i do domu. Aby w pełni korzystać z uroków tej pory roku wystarczy zebrać trochę liści i już można wyczarować piękne, jesienne kompozycje z liści.

Kompozycja z liści w wazonach

Najłatwiejszy i najszybszy sposób na stworzenie jesiennej dekoracji to ułożenie bukietu z liści i włożenie go do wazonu. Najlepiej, aby liście były różnokolorowe i miały dość długie ogonki, które zwiążemy zwykłą gumką do włosów czy grubą nitką (bukiet nie będzie się rozsypywał). Taki bukiecik jest prosty, ale bardzo efektowny. Możemy też przymocować listki do gałązek krzewów lub drzew lub uciąć gałązki bezpośrednio z liśćmi i wstawić do wazonu z wodą.

Girlanda z liści

Kolejnym pomysłem jest zrobienie ozdobnych girland. Do tego wystarczy nam sznurek oraz cienki drucik. I właśnie takim prostym sposobem możemy uzyskać naprawdę świetny efekt!

Listki możemy również malować wszelkimi możliwymi kolorami. Najłatwiejszym sposobem na ten zabieg jest oczywiście wykorzystanie farby akrylowej w sprayu.

Bukiety z liści

Bardzo ładnie prezentują się także bukiety z liści zawijanych. Nie są one trudne w wykonaniu. Każdy liść należy złożyć w pół, a następnie zwinąć w rulonik. Bukiecik z kilkunastu tak przygotowanych liści świetnie wygląda w każdym wnętrzu. Pamiętajmy, aby związać liście gumką-recepturką, wtedy kompozycja będzie się utrzymywać.

Jesienne lampiony

Świetnym sposobem na wykorzystanie liści jest stworzenie dzięki nim lampionów. Wystarczy przygotować ozdobny szklany pojemnik, zwykły słoik czy nawet szklankę po kremie czekoladowym. Taki pojemnik obłożymy liśćmi w dowolnych kolorach i obwiążemy sznurkiem czy ładną tasiemką (można także przykleić liście). W takiej kompozycji świetnie prezentują się także inne rośliny, np. kawałek jarzębiny, małe rajskie jabłuszka, żołędzie czy szyszki. Świeczka, która będzie w środku słoika, doskonale podkreśli wzór liści i nada naszym wieczorom zupełnie innej oprawy.

Obrazy z liści

Jesienne liście są więcej niż wspaniałe, więc dlaczego nie spróbować zachować je na dłużej?  Wystarczy wysuszyć je w książce między stronami, by następnie stworzyć z nich np. obrazy z liści. Najprostszym sposobem jest ułożenie ich na szybie od ramki, doklejenie do siebie klejem, aby podczas składania nie zmieniły swoich pozycji, następnie ramkę złożyć, odwrócić i gotowe. 

Do takich obrazów możemy wykorzystać również liście, które sami pomalujemy lub ozdobimy cienkopisami.

Przy takiej rozrywce nie możemy zapomnieć oczywiście o naszych najmłodszych! Taka zabawa z jesiennymi kompozycjami z liści na pewno przypadnie wszystkim niezależnie od wieku :)

źródło zdjęć: Pinterest

5 października 2019|DIY ;), Lifestyle, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments