Malowane kamienie – ozdoba z ogrodu, nie tylko do ogrodu!

Znaleźć je można wszędzie – na łące, na drodze, na polu, w lesie, w rzece czy jeziorze. Kamienie są nieodłącznym elementem naszego krajobrazu. W różnych kształtach i kolorach potrafią sprawić wiele radości oraz okazać się świetnym elementem dekoracyjnym. Kamienie można również najzwyczajniej w świecie pomalować! Na różowo, niebiesko, zielono, w kropki, kółka, wzorki, liście, ptaszki czy pingwiny. Najważniejsza jest w tym wyobraźnia i odrobina zdolności manualnych :)

Subtelne zdobienia

Można je wykonać na dobrze oczyszczonych kamieniach przy pomocy białego mazaka lub cienkopisu.  Wymagają też nie lada zdolności, aby powstało na nich coś tak wspaniałego :)

Kolorowy zawrót głowy

Wyglądają jak małe dzieła sztuki. Połączenie wielu kolorów i różnych kształtów sprawia, że kamienie wyglądają jak hipnotyzujące talizmany. „Wykropkować” można na nich wszystko. Kwiatki i zwierzątka sprawdzą się super, ale także wasze autorskie i wyjątkowe wzory będą najlepsze!

Skarby ukryte w ogrodzie

Oglądając poniższe zdjęcia z inspiracjami wyobraziłam sobie, jak spacerując po ogrodzie można odkrywać te wszystkie skarby.  Może to być super zabawa dla dzieci, aby pomalowane kamienie, np. ze strzałkami rozłożyć po ogrodzie czy nawet po domu, w poszukiwaniu owoców, cukierków czy kamieni ze zwierzakami :) Można z tego uczynić kreatywną zabawę nie tylko dla dzieci.

Kamienie z kwiatowymi wzorami

Kwiaty są piękne. Ich motywy wykorzystuje się praktycznie wszędzie, ze względu na możliwość modyfikacji kształtów i kolorów w zależności od potrzeb.

Zwierzak czy potworek?

Kamienie ze zwierzakami mogą okazać się fajną formą nauki dla dzieci. Można umieścić je w worku i losować wydając przy dźwięk danego zwierzaka. Możliwości macie mnóstwo. Kamienie maluje się raz, a zabaw z ich użyciem można wymyślić dziesiątki :) Jestem pewna, że Wasz dzieci będą zadowolone z takiej formy zabawy i wspólnego spędzania czasu.

Zagramy w kółko i krzyżyk?

Dla mnie jest to najbardziej kreatywne wykorzystanie kamieni. Gra w kółko-krzyżyk zawsze kojarzy mi się z dzieciństwem. Nigdy jednak nie miałam okazji grać w nią wykorzystując akurat takie przedmioty. Chowając takie „kamienne” kółka i krzyżyki w woreczek, możecie grać w tą grę wszędzie :)

Motywacja

Stwórzcie takie kamienie i porozkładajcie w różnych miejscach domu, ogrodu czy nawet w samochodzie. A teraz wyobraź sobie, że masz gorszy dzień i wchodzisz do łazienki, aby przemyć zmęczona twarz wodą, a tam znajdujesz kamień z napisem „Go girl! You are the best”. Przyznaj, że uśmiech na twarzy pojawi się od razu ;)

Znaliście ten paten z malowaniem kamieni? Stosujecie go? A może macie swój wyjątkowy pomysł na wykorzystanie kamieni? Dajcie znać w komentarzach :)

2 czerwca 2020|DIY ;), Inspiracje|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments