Nowy rok w ogrodzie czyli noworoczne postanowienia ogrodowe

Jak już ostatnio mówiłam – święta, święta i po świętach. Wszystko minęło tak szybko jak i minął nam ten rok. Jest to pewien czas refleksji i podsumowań, co się udało , co nie. Ale raczej wszyscy lubimy atmosferę nadejścia nowego roku i towarzyszący temu optymizm. W końcu to NOWY rok, nowe cele, nowe możliwości.

green-design-blog_nowy-rok-4

 

Nowy rok – nowe plany

Każdy z nas jakieś postanowienia noworoczne czyni, większe , mniejsze, jedno, więcej… Różnie z tym bywa, różnie też bywa z ich realizacją :) Od pierwszych wystukanych literek w tym poście nurtowało mnie pytanie jakie wyzwania na nowy rok stawiamy sobie najczęściej. No i znalazłam.green-design-blog_nowy-rok-1

Grupa Aterima, która stworzyła bezpłatny kreator internetowy do tworzenia postanowień noworocznych  podzieliła się swoimi wnioskami. Na podstawie wpisów internautów w grudniu oraz styczniu stworzono listę najpopularniejszych postanowień użytkowników na 2016 rok . Cele podzielone zostały na dwie kategorie – zawodowe oraz prywatne.

green-design-blog_nowy-rok-2

Praca i rozwój  

 • nauka języków obcych – 42% użytkowników kreatora.
 • zwiększenie zarobków – 16% użytkowników,
 • zmiana pracy – 12% użytkowników,
 • odbycie kursu doszkalającego – 9% użytkowników,
 • awans – 6,25% użytkowników,
 • punktualne przychodzenie do pracy -5% użytkowników.
 • green-design-blog_nowy-rok-3

Prywatne postanowienia

 • schudnięcie – 41% użytkowników ,
 • regularne ćwiczenia fizyczne, dbanie o formę – 32% użytkowników,
 • przeczytanie określonej liczby książek – 21% użytkowników ,
 • oszczędzanie – 17,5 % użytkowników ,
 • zrobić prawo jazdy – 17% użytkowników,
 • chęć znalezienia męża lub żony w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy – 7% użytkowników.

Znaleźliście coś ze swojej listy?

green-design-blog_nowy-rok-6

Co zmienić w 2017 roku?

My, poza postanowieniami zawodowymi czy też prywatnymi, mamy dla Was jeszcze jedną kategorię – ogrodowe postanowienia noworoczne!

Spytacie co tu planować skoro za oknem zima? Już chyba w którymś z moich wpisów wspominałam Wam, że okres jesienno- zimowy, kiedy to zakończymy prace w ogrodzie i czekamy na nowy sezon, to najlepszy czas na plany w ogrodzie. Co prawda nowy rok w ogrodzie zacznie się dopiero wiosną, ale na prawdę warto o tym pomyśleć już dziś :)

W zależności od sytuacji postanowień może być wiele:

projekt ogrodu – jeżeli dysponujemy wolną przestrzenią przy domu. Oczywiście zapraszamy do nas po projekty :) zima to dla nas i dla Was jako Inwestorów najlepszy czas na spokojne stworzenie koncepcji zagospodarowania ogrodu, tak aby na wiosnę móc już działać. Wiemy przecież, że ogród aby osiągnąć pełnię swojego piękna potrzebuje kilku sezonów, więc na prawdę nie warto zwlekać.

 

zmiany w ogrodzie – to, że dysponujemy swoim kawałkiem ogrodu, nie oznacza, że nie mamy w nim nic do zrobienia. Zawsze możemy zaplanować uzupełnienie rabat o nowe gatunki, a może zupełnie przeorganizować wybrany kawałek ogródka. A może potrzebujecie miejsca do wypoczynku? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną na projekty altan ogrodowych.

 

remont ogrodu – skoro remontujemy kuchnię czy salon, to kto powiedział, że i ogród nie zasługuje na remont? Stare ogrody mają w sobie dużo uroku oraz wiele cennych okazów, ale raz na kilka lat potrzebują „odświeżenia” aby prawidłowo się rozwijać dalej. Do takiego remontu warto się dobrze przygotować we współpracy ze specjalistą. Jest to ważne aby prawidłowo zaplanować przebieg prac i odpowiednio zabezpieczyć to co w ogrodzie jest najcenniejsze. Chętnie pomożemy Wam w realizacji takiego postanowienia noworocznego!

 

Jak widzicie lista ogrodowych postanowień noworocznych wcale nie jest nie możliwa do stworzenia :) Wręcz przeciwnie , my zachęcamy do tworzenia takich postanowień i stawiania sobie nowych wyzwań ogrodowych. Znaleźliście w naszych propozycjach coś co możecie wpisać na swoją listę? Dajcie znać w czym możemy Wam pomóc!

Pamiętajcie też, żeby nasze postanowienia były realne do realizacji, tak abyśmy mogli je odhaczać na liście jako wykonane :) no i motywacyjnie mogę jeszcze powiedzieć: NIE MA RZECZY NIE MOŻLIWYCH A WSZYSTKO ZALEŻY TYLKO OD NAS SAMYCH ;)!

green-design-blog_nowy-rok-7

Zapisz

30 grudnia 2016|Lifestyle, Praktyczne porady, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments