Piękna Wielkanoc czyli dekoracja świątecznego stołu

Chciałoby się zanucić „Coraz bliżej święta…” ale to nie ta pora roku :) Co nie zmienia faktu, że już za kilka dni Wielkanoc. Podpowiadałam Wam już jak udekorować dom i jak ciekawie ozdobić jajka, dziś aby uzupełnić ten dekoracyjny cykl wielkanocny chcę zwrócić Waszą uwagę na świąteczny stół. Stół jest dla mnie sercem domu, to on łączy całą rodzinę przy posiłku. I co jak co, ale przy świątecznym posiłku stół po prostu musi być piękny :)

Przyznam się Wam szczerze, że miałam poważne wątpliwości co do tego jak mi wyjdzie ten „wielkanocny cykl” wpisów, bo jakoś nie specjalnie czuję klimat tych świąt. Totalnie nie wiem dlaczego, zawsze wolałam Boże Narodzenie. W tym roku zaczęłam się dziwić dlaczego, skoro wiosenna pora, wszystko kwitnie, piękne kolory, cudne dekoracje. I wiecie co? Chyba sama siebie przekonałam do tej Wielkanocy:)

Ale wróćmy do sedna sprawy, skoro nasze domy są już pięknie ustrojone, w koszyczkach mamy pięknie wymalowane jajka to warto również przemyśleć jak będzie wyglądał stół, do którego zasiądziemy wraz z bliskimi do wielkanocnego śniadania.

Dekorację warto dopasować do stylu wnętrza, zarówno kolorystycznie jak i stylistycznie :)

Wielkanoc na stole

Dekoracja talerzy

Moim zdaniem to najfajniejsze dekoracje, ponieważ każdy zasiadający przy stole będzie miał  mały element dekoracji dla siebie. Aby jeszcze bardziej ją spersonalizować możemy stworzyć oryginalne winietki, sprawdzi się to zwłaszcza gdy mamy dużą rodzinę czy też świątecznych gości, unikniemy kłopotliwego rozsadzania i każdy będzie wiedział, które miejsce ma zająć.

Ale nie musi być to winietka, aby było pięknie.

 

Piękna zastawa

Najlepiej taka z duszą, po babci :) Nie macie takiej? Nie martwcie się, możecie kupić nową, żeby Wasze wnuki miały:)

A tak poważnie, to zobaczcie jak sama zastawa pięknie dekoruje stół.

Po prostu kwiaty

Szczerze mówiąc mi to w pełni wystarcza, wielkanocna pora jest przecież tak bogata w piękne kwiaty!

wielkanoc - dekoracje stołu wielkanoc - dekoracje stołu wielkanoc - dekoracje stołuwielkanoc - dekoracje stołu wielkanoc - dekoracje stołu

Jajka, zajączki i inne dekoracje

Dla wielbicieli bibelotów mam jeszcze kilka wskazówek jak je wykorzystać w świątecznej dekoracji stołu. Ja wiem, że na stole, zwłaszcza w święta to powinno być jedzenie, ale zawsze znajdzie się między jedną a drugą sałatką miejsce na małego zajączka :)

wielkanoc - dekoracje stołu wielkanoc - dekoracje stołu wielkanoc - dekoracje stołu

wielkanoc - dekoracje stołu wielkanoc - dekoracje stołu

Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie i wykorzystacie któryś z pomysłów w dekoracji świątecznego stołu. Gwarantuję, że wielkanocne śniadanie w takich okolicznościach będzie jeszcze smaczniejsze!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

13 kwietnia 2017|DIY ;), Lifestyle, Praktyczne porady, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments