Raku Inoue – japońska sztuka układania obrazów z kwiatów

Kiedy zobaczymy prace Raku, to istnieje duża szansa, że się w nich zakochamy. Pomysł jest iście genialny w swej prostocie. Zobaczcie z reszta sami :)

Raku Green Design Blog

A kim jest sam artysta?

Raku urodził się w Tokio w Japonii. Już w wieku 9 lat wraz z rodziną przeniósł się do kanadyjskiego Montrealu. Zarówno jedna, jak i druga kultura, wywarły na nim duży wpływ. Widać to w jego różnych pracach, które możecie zobaczyć na stronie artysty bądź na Instagramie. Raku eksperymentował z wieloma dziedzinami sztuki: rzeźbił, rysował, malował, fotografował itp. Obecnie jego główną inspiracją jest natura i jej całe piękno. Korzysta z jej poszczególnych składowych, które mają wiele do zaoferowania. Dzięki temu my możemy delektować się widokiem takich dzieł jak te na zdjęciach.

Raku Green Design Blog

Raku Green Design Blog

Raku – twórca kwiatowych obrazów

Artysta tworzy wyjątkowe i oryginalne dzieła. My na nie patrzymy i myślimy, że czemu my na to nie wpadliśmy;) Wykorzystuje płatki kwiatów, liście łodygi, pręciki roślin itp. i tworzy z nich wyjątkowe kompozycje. Wyczarowuje motyla z płatków kwiatów, żuczka z liści czy masę innych owadów z roślinnych składników. Doskonale dopasowuje kolory, precyzyjnie układa i zestawia elementy. Pięknie ukazuje bogaty świata natury. Tworzy też bardzo intrygujące połączenie: pokazanie świata zwierząt dzięki światu roślin.

Raku Green Design Blog

Aby zdobyć te wszystkie liście, patyki, kwiaty i inne naturalne składniki, Raku bierze wolne z pracy (pracuje w agencji reklamowej) i wraz z psem udaje się na spacer. Kiedy ma już wszystko, to wtedy starannie to układa i fotografuje na kartce papieru. Sam otwarcie się przyznaje, że projekt Natura Insects stał się dla niego „sposobem na osiągnięcie bardziej spontanicznego stanu umysłu przy jednoczesnym poszanowaniu natury”.

Raku Green Design Blog

Raku Green Design Blog

W wolnym czasie Raku lubi uprawiać ikebanę, czyli japońską sztukę układania kwiatów. Ma jednak niewiele tego wolnego. Wykonuje też szkice ołówkiem swoich najbardziej popularnych dzieł z kolekcji Natura Insects. Otrzymuje także nowe zlecenia jak np. odtwarzanie etykiet napojów Seedlip przy użyciu naturalnych składników.

Raku Green Design Blog

Raku Green Design Blog

Trudno oderwać wzrok od jego obrazów. Czasami aż ciężko uwierzyć, że to nie prawdziwy owad, a dzieło stworzone ręką człowieka z niesamowitą wyobraźnią.

Raku Green Design Blog

Raku Green Design Blog

Raku Green Design Blog

Wiadomo, jak każdy artysta Raku ma swoich naśladowców, ale on sam był pionierem w swojej dziedzinie i w surrealistyczny sposób pokazuje piękno tego świata. My natomiast mamy szczęście w tym uczestniczyć :)

2 września 2019|Fotografia, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments