Piękna Wielkanoc czyli garść inspiracji świątecznych dekoracji

Jak ten czas leci, jeszcze niedawno wprowadzaliśmy Was w klimat Bożego Narodzenia, a tu już Wielkanoc! Na bieżąco meldujemy Wam o każdych oznakach wiosny jakie tylko spotkamy na swojej drodze z wielką nadzieją, że w takiej właśnie aurze będzie nam dane świętować:)

Jest na to spora szansa, gdyż Wielkanoc jako święto ruchome w tym roku wypada na początku kwietnia, ale przecież pamiętamy śniegowe zajączki sprzed kilku lat… Ale nie traćmy nadziei!

Wielkanoc – święto ruchome

O właśnie! Skoro już wspomniałam – Wielkanoc to święto ruchome. Co to oznacza? W praktyce to, że co roku wypada w innym terminie – to oczywiste :) Jednak co roku przed Wielkanocą próbuję sobie przypomnieć tą regułę :) Jeśli i Wy macie ten problem spieszę z pomocą ! Data ta przypada w różne niedziele, między 22 marca a 25 kwietnia. Wynika to z nałożenia kalendarza księżycowego (w którym rok jest krótszy i trwa ok. 354 dni) na słoneczny, według którego żyjemy obecnie. Żydowskie święto Paschy obchodzone jest na wiosnę, gdy księżyc znajduje się w pełni, skoro Chrystus oddał życie po święcie Paschy, data Jego śmierci i zmartwychwstania została uzależniona od kalendarza księżycowego. Ot cała filozofia:)

Na pewno już przygotowujecie się do świąt, okna umyte, zasłonki wyprane, do domów pomału zagląda wiosna. Nasz cykl wielkanocnych wpisów zaczniemy inspiracjami i podpowiedziami jak upiększyć świątecznie i wiosennie nasze wysprzątane kąty.

Doskonale wiemy, że świątecznym motywem przewodnim są oczywiście jajka, zajączki i bazie. Znajdziemy je wszędzie w reklamach, na opakowaniach świątecznych produktów, na kartkach świątecznych no i oczywiście w dekoracji naszego koszyczka wielkanocnego.  Dziś chcę Wam pokazać jak wykorzystać te motywy w może mniej oczywisty sposób.

Wielkanocne dekoracje – inspiracje

Dla porządku zebrałam dekoracje w pewne grupy, mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Wielkanocne akcenty wiosenne

O roślinach cebulowych i wiosennych akcentach wspominamy teraz nieustannie, musicie nam wybaczyć, ale mam nadzieję, że rozumiecie jaką radość daje każdy mały kwiatuszek wyczekany po zimie:) Dlatego też proponuję Wam wykorzystywać wiosenne akcenty roślinne w dekoracjach, a może niekiedy dać im je zdominować :)

Wielkanocne wieńce i wianuszki

Czy Wam również wieńce kojarzą się głównie z Bożym Narodzeniem? Okazuje się, że w wydaniu wielkanocnym są równie piękne, zobaczcie!

Takie wianuszki możemy zrobić sami od podstaw lub na gotowych podkładach :)

Motyw gniazda

Motyw ten jest często wykorzystywany w dekoracjach, zapomnijmy jednak o sztucznych żółtych kurczaczkach wtykanych do gniazdek! Piękne gniazdka mogą być naprawdę ciekawą dekoracją wielkanocnego stołu, ale nie tylko.

Kwiaty, gałązki

Oczywiste jest, że z początkiem wiosny chcemy się cieszyć każdym jej kawałkiem. Dlatego też często dekorujemy dom po prostu kwiatami bądź gałązkami, czy to kwitnącymi czy jeszcze z pączkami. Co zrobić, aby nie były to banalne kompozycje? Zobaczcie sami jak ciekawie może wyglądać zwykły wazon z kwiatami….

Wyszukując inspiracji znalazłam również pomysł na pięknie przyozdobione gałązki, to taka wielkanocna wersja choinki :) Ja osobiście stałam się fanką tej koncepcji. Prosta a zarazem piękna!

Wielkanoc

I jak? Już wiecie jak przystroicie swój dom na święta?

A może chcecie zobaczyć wpis o największej świątecznej atrakcji – malowaniu jajek? To jest istne pisankowe szaleństwo! :)

6 kwietnia 2020|DIY ;), Fotografia, Lifestyle, Praktyczne porady, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments