Wielkanoc – dekoracje i ozdoby nadchodzącego święta

Przed nami Wielkanoc – święto zadumy, ale i radości, życia i rozpoczynania nowego etapu. To doskonała okazja do tego, by radować się i celebrować życie. Taki klimat warto też stworzyć w swoim domu – nie musimy czekać do Bożego Narodzenia by nasze mieszkania były pięknie i tematycznie udekorowane.

A możliwości jest bardzo wiele. Mam nadzieję, że w poniższym artykule znajdziecie ciekawe inspiracje, które zachęcą Was, drodzy Czytelnicy, do działania i dekorowania :) Ja oczywiście nie mogłam się już doczekać i w moim domu zadomowiły się drewniane króliczki, wianki oraz kolorowe pisanki.

Wielkanoc – Święto ruchome

W tym roku Wielkanoc przypada dość późno, bowiem dopiero w drugiej połowie kwietnia, a dokładniej 21 kwietnia. Jest to święto ruchome, co oznacza, że w każdym roku przypada ono w innym terminie, a swoje korzeni ma w kalendarzu księżycowym – Jezus Chrystus zmarł i zmartwychwstał po żydowskim święcie Paschy, a to jest obchodzone na wiosnę, kiedy księżyc jest w pełni. I stąd Wielkanoc może przypaść w niedzielę od 22 marca do 25 kwietnia.

Wracając jednak do dekoracji… Poniżej podajemy garść inspiracji na ozdobienie domu, tarasu czy drzwi zewnętrznych. Zachęcamy Was do tego, by samemu tworzyć wielkanocne ozdoby, do puszczenia wodzy swoich fantazji i stworzenia własnoręcznie takich cudeniek. I pamiętajcie, że zawsze  podpowiedzi możecie szukać u Nas :) Tak więc zapraszam do podróży po wielkanocnych dekoracjach.

Wielkanocne dekoracje

Wspominałam wcześniej o Bożym Narodzeniu, którego charakterystycznym punktem jest choinka. A może tak choinka z jajek? Takie choinki prezentują się świetnie i zaskoczą niejednego naszego gościa.

Jeśli jednak takie drzewko chcecie zostawić sobie tylko na święto grudniowe to może spodoba Wam się inna nasza propozycja – drzewko w doniczce.

Jajka i pisanki nieodzownie kojarzą się z Wielkanocą. Można jednak nieco złamać tradycję i obok standardowych pisanek mieć także jajka z materiału czy z jutowego sznurka? Ich wykonanie wymaga pewnej wprawy, ale dzięki styropianowym wkładom w owalnym kształcie, które można po prostu przyozdobić, zabawa staje się łatwiejsza.

Często ozdobą na stołach wielkanocnych są ptasie gniazda. To one stały się inspiracją do kolejnych ozdób. Takie gniazda czy koszyki zrobione z gałązek, żywych czy sztucznych kwiatów, małych jajeczek czy wydmuszek, z dodatkami takimi jak ceramiczne króliczki bądź ptasie piórka, przyozdobią i ożywią każdy świąteczny stół. A więcej inspiracji o nakryciach znajdziecie w naszym poprzednim wpisie :)

Z kolei w każdym wnętrzu doskonale będą wyglądały kwiaty. A te można ubrać już w dowolną oprawę. Kwiaty w wydmuszkach, w wiklinowych okrągłych gniazdkach, na tacach, owinięte mchem czy zwykłą czarno-białą gazetą – możliwości jest wiele. Ja osobiście uwielbiam kwiaty, uważam, że ożywiają wnętrza i nadają im odpowiedniego charakteru. Stwarzają miłą atmosferę, a pomieszczenie z kwiatami od razu staje się bardziej przytulne. Jest tak „po domowemu”, czyli tak jak ja lubię i pewnie wiele osób również.

Skorupki jajek warto wykorzystać jako świeczniki bądź jako doniczki do posadzenia małych cebulek. Z wydmuszek można też przygotować wyjątkowy obraz. Można je też wykorzystać do przygotowania podwieszanych pod sufitem wianków.

Wianki doskonale będą się tez prezentowały na drzwiach, w oknach lub na ścianach. Tu można korzystać z różnorodnych materiałów – drewna, gałązek brzozy, ceramiki czy sztucznych lub żywych kwiatów.

Jeszcze raz zachęcam Was do ozdobienia domu na Wielkanoc. Warto stworzyć taki rodzinny rytuał i robić to razem. Będzie przy tym dużo zabawy i śmiechu, a więc będzie wszystko co najlepsze :) Mam nadzieję, że podzielicie się z nami swoimi pomysłami. Jesteśmy ich bardzo ciekawi :)

5 kwietnia 2019|DIY ;), Lifestyle, Praktyczne porady|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments