Urban jungle

  Urban jungle

Urban jungle, miejska dżungla – chciałby ją mieć w domu każdy miłośnik roślin zielonych, szczególnie ten zamieszkujący betonowy blok. O kwiatach w domu wspominałam Wam kilkukrotnie, np. we wpisie o modzie na rośliny we wnętrzach. Dziś chciałabym przedstawić Wam ten temat trochę z innej perspektywy.  Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że moda na rośliny powoli ogarnia całą Polskę. Jakiś czas temu, nie miałam zbyt wielu kompanów do rozmowy na zielone tematy, poza niszowymi forami, gdzie trudno było można odnaleźć interesujące mnie informacje. Z dnia na dzień rośnie ilość grup dyskusyjnych, które zahaczają o temat roślin w domu. Mało tego, można znaleźć nawet schroniska dla roślin, czy też akcje typu oddam/wymienię/poszukuję. Kiedy znajomi zaczynają rozmowę od „czy masz odnóżkę?” wiem, że coś się w końcu dzieje!fikusy XXL Pracownia Florystyczna Jolanta Jarmoc

Z nadejściem wiosny nasz apetyt na zazielenianie przestrzeni domowej rośnie. Nawet wyjście po bułki do sklepu często kończy się zakupem kolejnej rośliny do kolekcji. Trend urban jungle podpowiada: im więcej (i im większych) kwiatów w domu tym lepiej. Ale czy tylko w domu?

Moda na motywy botaniczne – wnętrza

Moda kwiaty opanowała nie tylko przyokienne parapety, przeniosła się również na inne dziedziny życia. Szczególnie widoczna jest we wnętrzach. Motywy roślinne, a szczególnie liście pojawiają się dosłownie wszędzie. Znajdziemy je na poduszkach, zasłonach, plakatach i innych elementach wyposażenia wnętrz. Nikogo nie dziwią wielkoformatowe botaniczne tapety w salonie, czy motywy zapożyczone wprost z tropików w łazience. Zielone elementy dekoracyjne polecam szczególnie tym osobom, którym nie po drodze jest z pielęgnacją roślin w domu. Uschła Ci paprotka? Powieś plakat z Nephrolepisem na ścianie i od razu oddasz cześć jej pamięci ;)

plakaty botaniczne od Margo Hupert Art.

pościele Mumla

Moda

Kwiatowe wzory opanowały modę zarówno w kobiecym, jak i męskim wydaniu. Kwieciste wzory tkanin, kwiatowe nadruki szczególnie z nadejściem wiosny zdominowały sklepowe witryny w galeriach handlowych i sklepach internetowych.

kwieciste sukienki i spódnice Marie Zelie

 kosmetyczki i plecaki z motywem monstery Oak Root

 

Ciekawi mnie, czy macie swoje ulubione przedmioty z motywem roślinnym? Dajcie koniecznie znać w komentarzu.

Pozdrawiam kwieciście

 

23 kwietnia 2019|Bez kategorii, Lifestyle|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments