Kreatywne Święta czyli DIY – Mandarynkowe dekoracje

Mi osobiście ciężko jest sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez zapachu obieranych mandarynek, zwłaszcza kiedy ta słodko-kwaśna woń rozchodzi się wszędzie dookoła :) Już wiele razy zastanawiałam się co można zrobić, żeby ten zapach został ze mną na dłużej. I kiedy Martyna pokazała mi swoje inspiracje do ostatniego wpisu o magicznych metodach na świąteczne zapachy to doznałam olśnienia ;) Taki prosty i jakże efektowny sposób na kreatywne święta. I na dodatek ekologiczny, co podwójnie skradło moje serce :)

A o czym dokładnie jest mowa?

Mandarynkowe wycinanki czyli przyjemne z pożytecznym

Najlepiej pokaże Wam to poniższe zdjęcie :)

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog_02

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog_03

Wystarczy Wam do tego mandarynka, trochę wprawy w jej obieraniu (żeby uzyskać jak największe części do wykrajania), jakaś mała foremka do ciastek i oczywiście wolna chwila żeby się trochę pobawić :)

A oto efekt jaki ja uzyskałam z mojej foremki:

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog_04

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog

Jeżeli macie dłuższą chwilkę to zawsze możecie stworzyć jeszcze jakieś inne ozdoby. Ja na przykład znalazłam w swoim pudełku ze wstążkami akrylowe kryształki i postanowiłam połączyć je z moimi wycinankami. Oprócz tego potrzebowałam jeszcze igły i białej nitki.

I dzięki temu wyszedł mi taki mandarynkowo-kryształkowy łańcuszek.

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog_05

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog_07

kreatywne-swieta-mandarynkowy-lancuszek-green-design-blog_06

Takie cudo może być ozdobą nawet Waszej choinki. Tylko oczywiście musicie do tego poświęcić trochę więcej czasu, ale zapewniam Was efekt jest tego warty :) Zwłaszcza, że ten czas możecie spędzić ze swoimi bliskimi przy gorącej herbacie czy czekoladzie (na przykład tej z naszego przepisu) tworząc kreatywne święta przy dźwiękach ulubionych zimowych piosenek :) Warto po prostu na chwilkę się zatrzymać i ‚pobawić się’ z dzieciakami wykonując świąteczne dekoracje. Bo Święta to przede wszystkim czas spędzony z bliskimi, więc nie dajcie się świątecznym zakupom…no chyba, że mandarynek ;)

11 grudnia 2016|DIY ;), Lifestyle, Praktyczne porady, Przemyślenia|0 komentarzy
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments